Tikslas – viešinti specializuotos kompleksinės pagalbos centrus. Specializuotos kompleksinės pagalbos centrai (SKPC) teikia nemokamą pagalbą smurto artimoje aplinkoje aukoms. SKPC veikia visoje Lietuvoje, kiekvienoje savivaldybėje. Specializuotos kompleksinės pagalbos centras (toliau – SKPC), gavęs iš policijos informaciją apie smurto artimoje aplinkoje atvejį ir smurtą artimoje aplinkoje patyrusio asmens duomenis, pagal galimybes nedelsdamas, ne vėliau kaip kitą…

Informacinis portalas lygus.lt
Projekto tikslas – teikti aktualiausią informaciją moterų ir vyrų lygybės klausimais visuomenės, įvairių institucijų bei organizacijų atstovams.

Progress
Projekto tikslas: išnagrinėti, įvertinti ir išdiskutuoti atitinkamas priemones, skirtas gerinti moterų atstovavimą valdyme ir vadovaujamose pareigose ir skatinti vienodą atstovavimą vyrams ir moterims įvairiais hierarchiniais lygmenimis, visų pirma visų Lietuvos sektorių valstybinėse ir privačiose įmonėse.

Lyčių lygybė – pelninga investicija!
Projekto tikslas – mažinti egzistuojančią nelygybę užimtumo srityje tarp moterų ir vyrų bei jų tarpusavio santykiuose individualiame ir instituciniame lygmenyje.

NUKENTEJAU@LYGUS.LT Pagalba nukentėjus nuo nusikalstamų veikų
Nekaltinkite savęs Nukentėjęs nuo nusikalstamų veikų žmogus neretai ima kaltinti save, svarsto visas buvusias galimybes pasielgti kitaip, ieško ”klaidų“ savo elgesyje, žodžiuose, išvaizdoje ir galiausiai visą atsakomybę už įvykį prisiima sau. Pamirštama, kad visa kaltė tenka tik nusikaltimą padariusiam. Neprisiimkite kaltės sau ir, svarbiausia, nelikite su savo išgyvenimais vieni. Atraskite stiprybės ir drąsos kreiptis pagalbos. Kur…

#BalsasPriešSmurtą
Mažinant smurtą artimoje aplinkoje (SAA) nuosekliai dirbame jau 25 metus. Efektyvi SAA apsauga, prevencija ir pagalba įmanoma tik vykstant nuolatiniam tarpinstituciniam bendradarbiavimui tiek valstybės, tiek savivaldos lygmeniu. Identifikuojame šias darbo SAA apsaugos, pagalbos, prevencijos srityje spragas: atgalinio ryšio tarp institucijų stoka; nepakankamas dėmesys smurtinio elgesio prevencijai bei visuomenės nuostatų keitimui nukentėjusių asmenų atžvilgiu; žmogiškųjų išteklių…

Projekto „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas” naujienos
2021 m. vasario mėn. prasidėjo Specializuotos kompleksinės pagalbos centrų specialistų supervizijos (ESFA finansuojamos projektas „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas”). Daugiau kaip, 80 specialistų supervizijų metų mokysis įveikti nuolatinį emocinį nuovargį nuo intensyvaus įsitraukimo į sudėtingas darbines situacijas; darbinių problemų „parnešimo“ į namus; vidinių konfliktų tarp savo nuostatų, vertybių ir atliekamo vaidmens; komunikacijos stokos…

Sveikų santykių ABC: nuo asmeninio saugumo iki klestinčios ateities
Projekto tikslas: vykdyti smurto romantinuose jaunimo santykiuose prevenciją įgalinant su juo dirbančius specialistus kalbėti lyčių lygybės, smurto lyties pagrindu bei saugumo elektroninėje erdvėje temomis. Projekto trukmė: 2021 m. vasario 5 d. – 2021 m. birželio 10 d. Temos aktualumas: LR Statistikos departamento duomenimis[1] 2020 m. policijoje užregistruoti 58 553 pranešimai apie smurtą artimoje aplinkoje, t. y….

Lyčių lygybės tema ankstyvojo ugdymo darbotvarkėje
2021 m. sausio 24 d., minint UNESCO tarptautinę švietimo dieną, Moterų informacijos centras kartu su partneriais pristato naują iniciatyvą. Startuoja projektas „BEE. Lyčių lygybė ankstyvajame ugdyme“, kurio metu bus kuriamos, tobulinamos ir diegiamos priemonės, padedančios kovoti su lyčių stereotipais ankstyvojo ugdymo aplinkoje. Jau trečius metus iš eilės UNESCO iniciatyva minima tarptautinė švietimo diena. Šiemet paskelbtas šūkis kviečia…

#ŽaiskUžSavoTeises! Aktyvių piliečių fondas remia iniciatyvas užkirsti kelią neapykantai lyties pagrindu jaunimo tarpe
Moterų informacijos centras 2020 m. kartu su tarptautinių partnerių komanda sukūrė ir išbando inovatyvų stalo žaidimą jaunimui „Strateginės reakcijos”. Žaidimo idėja ir tikslas – skatinti kritinį mąstymą susidūrus su lyčių stereotipais mūsų aplinkoje bei neapykantos kalba kasdienybėje. Žaidimo situacijos provokuoja, imituoja neapykantos ir diskriminacijos aplinką ir skatina tinkamai reaguoti, kurti efektyvų atkirtį. Šis žaidimas pilotuojamas…