post

Moterų informacijos centras kartu su Viduržemio jūros lyčių studijų institutu (koordinatorius, MIGS) ir partneriais pradeda įgyvendinti projektą GENDER-ED: kova su lyčių stereotipais švietime ir profesiniame orientavime“.

Pagrindinis projekto tikslas – atkreipti dėmesį į neigiamus stereotipus renkantis profesiją ir karjerą bei propaguoti lygias galimybes švietime ir profesiniame orientavime.

Bus siekiama pritraukti kuo daugiau moterų į vyrų dominuojančias sritis ir atvirkščiai – kuo daugiau vyru bus pritrauktą į „moteriškus“ sektorius taip paneigiant  stereotipinį požiūrį į moterų ir vyrų vaidmenis darbo rinkoje, ypač vadovaujančiose pozicijose. Sieksime keisti elgseną, kuri  trukdo siekti lyčių lygybės darbo rinkoje.

Šalyse partnerėse sieksime dekonstruoti tradicines ir stereotipines nuostatas bei elgesį, susijusius su lyčių vaidmenimis švietimo sistemoje. Ieškosime ir pristatysime naujus lyčių vaidmenis užtikrinant, kad mergaitės ir berniukai, moterys ir vyrai turėtų vienodą naudą, vienodas galimybes rinktis, integruotis, dalyvauti darbo rinkoje.

Tikslai:

Išsiaiškinti ir įvertinti mokyklos, pedagogų bei mokymo programų įtaką įtvirtinant stereotipinį mergaičių ir berniukų elgesį bei jų lūkesčius.

Nustatyti berniukų ir mergaičių nuostatas ir požiūrį į lyčių stereotipus renkantis karjerą.

Paruošti inovatyvius mokymosi įrankius ir medžiagą mokytojams bei karjeros konsultantams dirbant prieš lyčių stereotipais klasėje.

Skleisti informaciją apie tai, kokią įtaką lyčių stereotipai daro kasdienei mūsų veiklai švietime vidurinės mokyklos mokytojams bei  profesinio orientavimo ir konsultavimo specialistams.

Partneriai:

Cyprus Family Planning Association (CDPA)

Moterų informacijos centras (MIC)

Association for Gender Equality and Liberty (ALEG) , Rumunija

Centro documentazione donna (CDD), Italija

 Asocijuoti partneriai:

Kipre:

  • Pedagogical Institute
  • Department of Labour Relations

Rumunijoje:

  • National Agency for Equal Opportunities
  • National Institute for Education Science
  • School Inspectorate of Sibiu

Lietuvoje:

  • Šiaulių Universitetas

Italijoje:

  • The City of Modena
  • City of Savignano
  • Istituto Comprensivo di Savignano sul Panaro
Šis įrašas yra paskelbtas Projektai. Tiesioginė nuoroda čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *