post

Startuoja projektas „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas”

Projekto „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“[1], finansuojamo iš Europos socialinio fondo lėšų, tikslas – kelti visuomenės nepakantumą smurtui, skatinti smurto formų atpažinumą, tobulinti šioje srityje dirbančių darbuotojų profesinę kompetenciją tuo pačiu didinant pagalbos smurto aukoms prieinamumą bei kokybę.

Projekto veiklos grindžiamos visuomenės apklausa dėl pagalbos teikimo galimybių bei moksliniu tyrimu dėl tokios pagalbos kokybės bei prieinamumo. Atsižvelgiant į esamą situaciją organizuojama informacinė kampanija, kurios uždavinys – kelti visuomenės nepakantumą smurtui, skatinti jo atpažinumą, keisti stereotipinį požiūrį į smurto aukas, viešinti specializuotos pagalbos centrų teikiamas pagalbą ir paslaugas smurto aukoms.  Siekiama padidinti smurto artimoje aplinkoje aukoms teikiamos pagalbos prieinamumą ir kokybę – organizuojami mokymai visų Lietuvos savivaldybių, valstybinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų darbuotojams, dirbantiems smurto artimoje aplinkoje problematikos srityje. Pagalbos smurto aukoms kokybei užtikrinti organizuojami specialūs mokymai bei supervizijo specializuotos pagalbos centrų darbuotojams.  Siekiant įvertinti teikiamos pagalbos smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims kokybę bei prieinamumą ir parengti rekomendacijas dėl jų tobulinimo bus atliktos reprezentatyvios viešosios nuomonės apklausos ir mokslinis tyrimas. Taip pat rengiamos rekomendacijos dėl teikiamos pagalbos smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims kokybės bei prieinamumo ir teikiamos SADM bei kitoms suinteresuotoms institucijoms.

Viena kitą papildančios veiklos nuosekliai sieks pokyčio – išaugs visuomenės nepakantumas smurto artimoje aplinkoje apraiškoms, iki 83 proc. padidės žinomumas apie teikiamą pagalbą smurto aukoms visuomenėje ir kils pagalbos kokybė bei pagalbos teikėjų kompetencijos.

kiriame30

[1] Projektą įgyvendina asociacija „Moterų informacijos centras“ kartu su partneriais Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras; VšĮ Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, Lietuvos moterų lobistinė organizacija ir Tarptautinės policijos asociacijos (IPA) Lietuvos skyrius

post

Nevyriausybines organizacijas vienijančių asociacijų institucinis stiprinimas

Moterų informacijos centras kartu su partneriais  – Kretingos moterų informacijos ir mokymo centru, Kauno apskrities moterų krizių centru ir Moterų veiklos inovacijų centru – įgyvendina projektą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Nevyriausybines organizacijas vienijančių asociacijų institucinis stiprinimas“. Skaityti daugiau

post

SKPC žemėlapis

Tikslas – viešinti specializuotos kompleksinės pagalbos centrus.

Specializuotos kompleksinės pagalbos centrai (SKPC) teikia nemokamą pagalbą smurto artimoje aplinkoje aukoms.  SKPC veikia visoje Lietuvoje, kiekvienoje savivaldybėje.

Specializuotos kompleksinės pagalbos centras (toliau – SKPC), gavęs iš policijos informaciją apie smurto artimoje aplinkoje atvejį ir smurtą artimoje aplinkoje patyrusio asmens duomenis, pagal galimybes nedelsdamas, ne vėliau kaip kitą SKPC darbo dieną po informacijos gavimo, telefonu ar kitomis priemonėmis ir būdais susisiekia su smurtą artimoje aplinkoje patyrusiu asmeniu ir jam pasiūlo specializuotą kompleksinę pagalbą. Specializuota kompleksinė pagalba teikiama ir tuomet, jei smurtą artimoje aplinkoje patyręs asmuo pats savarankiškai kreipiasi į SKPC.

 

vilnius

post

Aukos interesai – svarbiausi!

 Informacija apie mokymus teisininkams

Projektas: Aukos interesai – svarbiausi!

Daphne III, Dotacijos sutartis JUST/2010/JPEN/AG/1581.

PVF logo